Fransızca Kursu

Fransızca Kursu
Kursun AdıA1 düzeyinde Fransızca Kursu
Kursu Veren KurumEge Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu
Kurs EğitmeniMerve Özçakır
Son Başvuru9 Şubat 2018 Cuma
Kurs Tarihi12 Şubat 2018 - 25 Mayıs 2018
Kurs GünleriPazartesi, Çarşamba
Kurs Saati18:00 - 21:15
Toplam Ders Saati120 saat
Kurs Ücreti1.200 ₺
İndirimEge Üniversitesi personeli ve öğrencisine %10 indirimli: 1.080 ₺
Taksit İmkanı2 taksit
• 1. taksit (5 Şubat - 9 Şubat 2018 17:00'a kadar) 600 ₺ (İndirimli ücret: 540 ₺)
• 2. taksit (5 Mart - 16 Mart 2018 17:00'a kadar) 600 ₺ (İndirimli ücret: 540 ₺)
Seviye Tespit SınavıKursa kayıtlanan adayların seviyelerini belirlemek amacıyla 2 Şubat 2018 Cuma günü 18:00'de Yabancı Diller Yüksekokulu'nda Düzey Tespit Sınavı yapılacaktır.
Kesin Kayıt İşlemleriKursa kayıtlanmak isteyen adayların aşağıdaki adımları izlemeleri gerekmektedir.

Adım 1: Buraya tıklayarak Düzey Tespit Sınavı'na 1 Şubat 2018 Perşembe günü saat 17:00'a kadar kayıt yaptırınız.

Adım 2: Yukarıda belirtilen tarihte Düzey Tespit Sınavı'na giriniz.

Adım 3: Sınav sonucuna göre kursiyer listeleri web sitemizde 5 Şubat 2018 Pazartesi günü açıklandığında aşağıdaki adımları 9 Şubat 2018 17:00'a kadar gerçekleştirerek kesin kayıtlanma işlemini tamamlayınız.

Adım 4: Ödemelerin aşağıdaki IBAN numarasına havale / EFT olarak yapılıp dekontun dijital kopyasının ya da fotoğrafının dekontege@gmail.com adresine gönderilmesi gerekmektedir. E-postanın konu kısmına Kurs Ödemesi yazılmalıdır. E-postanın içeriğinde kursiyerin Adı Soyadı ve TC Kimlik No‘su belirtilmelidir. Dekontu gönderen kursiyer kursa kayıtlanmış olur. İndirimden yararlanmak isteyenlerin, dekontla beraber Ege Üniversitesi personel/öğrenci kimliklerinin dijital kopyasını ya da fotoğrafını mutlaka göndermeleri gerekmektedir.

Adım 5: Kayıtlanan (dekontunu gönderen) adayın son adım olarak online kurs kayıt formunu buraya tıklayarak mutlaka doldurması gerekmektedir.
IBANZiraat Bankası TR 96 0001 0014 4607 2168 9350 44
Genel Bilgilendirme• Dersler Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu ana binasındaki dersliklerde yapılmaktadır.
• Ders saatleri 45 dakika olup, (45+45 = 90 dakika = 1 blok) yapılmaktadır.
• Kurslara en az %80 devam eden kursiyerlere kurs sonunda katılım sertifikası verilir.
• Bir sınıfın açılabilmesi için en az 8 kursiyer gerekmektedir. Daha az sayıdaki kursiyerle sınıf açılabilmesi için Yönetim Kurulu Kararı gerekmektedir.
İletişimOkutman Şule AR 0535 769 5309
Kurs İçeriği
Sınıf A1 düzeyi öğrencileri
Kaynak, araç - gereçlerLe Nouveau Taxi ders kitabı / Alıştırma Kitabı / Ders öğretmeni tarafından hazırlanan derleme materyal
HedeflerKursun amacı, Avrupa Birliği Ortak Dil Kriterleri Çerçevesi'ne (CEFR) göre ‘Temel Dil Kullanıcısı’ olarak belirlenen kendini ifade edebilmesidir. Bu seviye için kazanılması hedeflenen beceriler aşağıdaki gibidir:
• Kişiler (oturduğu yer, tanıdıkları, sahip olduğu şeyler gibi) hakkında en basit soruları yöneltmeleri ve benzeri soruları yanıtlamaları,
• En temel gereksinimler ya da iyi bilinen konular üzerine basit ifadeler kullanmaları ve sorulan soruları yanıtlamaları,
• Kendilerini ve başkalarını tanıtmaları, nerede yaşadığı gibi kişisel bilgileri sormaları, cevaplamaları,
• Karşısındaki insanların yavaş ve açık konuşarak kendisine yardımcı oldukları sürece onlarla basit bir şekilde konuşmaları,
• Basit bir metni okumaları,
• Basit bilgi formlarına kendi kişisel bilgilerini yazmaları,
• Sayılar, miktarlar, fiyat ve zaman birimleri ile baş etmeleri,
• Basit nezaket kalıplarını kullanmaları,
• Basit bir şekilde yapılan yol tariflerini anlamaları amaçlanmaktadır.
Strateji, yöntem ve tekniklerDersler, öğrencilerin aktif ve düzenli katılımıyla okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin birlikte kullanıldığı,iletişime dayalı bir sistemde işlenecektir. Öğretim elemamının temin ettiği görsel, işitsel, mültimedya ve internet destekli materyel ile gerçek hayattan uygulama deneyimleri kazandırılacaktır.
Ödev / Ek çalışmaHer ders başında kursiyerlerden, bir önceki derste öğrendiğini tekrar ederek gelmiş olmaları, eğitmen tarafından verilen alıştırma kitabında bulunan veya eğitmenin hazırlayıp çoğaltacağı alıştırmaları / ödevleri belirlenen zaman aralığında yapmaları beklenmektedir.
Ölçme - değerlendirmeKurs dönemi başında öğrenenlerin dört dil becerisini kapsayan, seviyelerinin belirlendiği bir ön değerlendirme sınavı, kurs sonunda ise 100 puan üzerinden bir sınav yapılacaktır.
Diğer NotlarÖzel gereksinimi olan kursiyerlerimizin fiziksel koşulların, kurs materyallerinin ve eğitim durumlarının bu gereksinime göre tasarlanabilmesi için başvuru esnasında yazılı olarak gereksinimlerini paylaşmaları önemle rica olunur.

Diğer Kurslarımız: