Genel İngilizce Kursu

Genel İngilizce Kursları
Kursun AdıA1 ve A2 düzeyinde Genel İngilizce Kursları
Kursu Veren KurumEge Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu
Kurs EğitmeniA1: Hale Alkan
A2: Baskın Kaya
Son BaşvuruA1: 9 Şubat 2018 Cuma
A2: 9 Şubat 2018 Cuma
Kurs TarihiA1: 12 Şubat 2018 - 25 Mayıs 2018
A2: 12 Şubat 2018 - 29 Haziran 2018
Kurs GünleriA1: Salı, Perşembe
A2: Salı, Perşembe
Kurs SaatiA1: 18:00 - 21:15
A2: 18:00 - 21:15
Toplam Ders SaatiA1: 120 saat
A2: 160 saat
Kurs ÜcretiA1: 1.200 ₺
A2: 1.600 ₺
İndirimEge Üniversitesi personeli ve öğrencisine %10 indirimli:
A1: 1.080 ₺
A2: 1.440 ₺
Taksit İmkanı2 taksit
A1:
• 1. taksit (5 Şubat - 9 Şubat 2018 17:00'a kadar) 600 ₺ (İndirimli ücret: 540 ₺)
• 2. taksit (5 Mart - 16 Mart 2018 17:00'a kadar) 600 ₺ (İndirimli ücret: 540 ₺)
A2:
• 1. taksit (5 Şubat - 9 Şubat 2018 17:00'a kadar) 800 ₺ (İndirimli ücret: 720 ₺)
• 2. taksit (5 Mart - 16 Mart 2018 17:00'a kadar) 800 ₺ (İndirimli ücret: 720 ₺)
Seviye Tespit SınavıKursa kayıtlanan adayların seviyelerini belirlemek amacıyla 2 Şubat 2018 Cuma günü 18:00'de Yabancı Diller Yüksekokulu'nda Düzey Tespit Sınavı yapılacaktır.
Kesin Kayıt İşlemleriKursa kayıtlanmak isteyen adayların aşağıdaki adımları izlemeleri gerekmektedir.

Adım 1: Buraya tıklayarak Düzey Tespit Sınavı'na 1 Şubat 2018 Perşembe günü saat 17:00'a kadar kayıt yaptırınız.

Adım 2: Yukarıda belirtilen tarihte Düzey Tespit Sınavı'na giriniz.

Adım 3: Sınav sonucuna göre kursiyer listeleri web sitemizde 5 Şubat 2018 Pazartesi günü açıklandığında aşağıdaki adımları 9 Şubat 2018 17:00'a kadar gerçekleştirerek kesin kayıtlanma işlemini tamamlayınız.

Adım 4: Ödemelerin aşağıdaki IBAN numarasına havale / EFT olarak yapılıp dekontun dijital kopyasının ya da fotoğrafının dekontege@gmail.com adresine gönderilmesi gerekmektedir. E-postanın konu kısmına Kurs Ödemesi yazılmalıdır. E-postanın içeriğinde kursiyerin Adı Soyadı ve TC Kimlik No‘su belirtilmelidir. Dekontu gönderen kursiyer kursa kayıtlanmış olur. İndirimden yararlanmak isteyenlerin, dekontla beraber Ege Üniversitesi personel/öğrenci kimliklerinin dijital kopyasını ya da fotoğrafını mutlaka göndermeleri gerekmektedir.

Adım 5: Kayıtlanan (dekontunu gönderen) adayın son adım olarak online kurs kayıt formunu buraya tıklayarak mutlaka doldurması gerekmektedir.
IBANZiraat Bankası TR 96 0001 0014 4607 2168 9350 44
Genel Bilgilendirme• Kurslar Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu'nun deneyimli öğretim kadrosu tarafından yürütülmektedir.
• Dersler Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu ana binasındaki dersliklerde yapılmaktadır.
• Ders saatleri 45 dakika olup, (45+45 = 90 dakika = 1 blok) yapılmaktadır.
• Kurslara en az %80 devam eden kursiyerlere kurs sonunda katılım sertifikası verilir.
• Bir sınıfın açılabilmesi için en az 8 kursiyer gerekmektedir. Daha az sayıdaki kursiyerle sınıf açılabilmesi için Yönetim Kurulu Kararı gerekmektedir.
İletişimOkutman Şule AR 0535 769 5309
Kurs İçeriği
SınıfA1: A1 Düzeyi Öğrencileri (İngilizce öğrenmeye yeni başlayacak olan yetişkinler)

A2: A2 Düzeyi Öğrencileri
HedeflerA1: Kursiyerlerin Avrupa Birliği Avrupa Dilleri Ortak Çerçevesi kapsamına uygun olarak kurs dönemini tamamladıklarında aşağıdaki becerileri kazanmış olmaları hedeflenmektedir:
• Somut ihtiyaçların karşılanması amacıyla günlük dilde basit cümleleri kurmak ve anlamak,
• Kendini tanıtmak ve başkalarını tanıştırmak,
• Başkalarına günlük sohbetlerde sorulabilecek (nerde oturdukları, kimleri tanıdıkları, nelere sahip oldukları vs.) soruları sormak ve benzer soruları yanıtlamak,
• Başkaları yavaş ve anlaşılır konuşuyorlarsa ve yardımcı oluyorlarsa onlarla basit iletişim kurmak,
• Temel sayılar, miktarlar, fiyat ve zaman birimlerini kullanmak,
• Basit bir metni okumak,
• Basit bir forma kendi kişisel bilgilerini yazmak,
• Kısa ve basit bir kartpostal/e posta iletisi ve tanıdığı birini anlatan kısa bir paragraf yazmak.

A2: Kursun amacı, hali hazırda A1 düzeyinde İngilizce bilgisine sahip kursiyerlerin Avrupa Dilleri Ortak Çerçevesi kapsamında A2 seviyesini tamamlayarak temel gereksinimlerini ifade edebilen, bilindik konularda basit bilgi alışverişi yapabilen temel dil kullanıcısı haline gelmeleri için gerekli dil becerilerini onlara kazandırmaktır. Bu doğrultuda kurs süresince:
• Kendileri ve aileleri, alışveriş, görmek istedikleri yerler, meslekler vb konularda sıkça karşılaşılan ifade ve deyimleri anlamaları,
• Kendi tecrübelerini uygun ifade ve deyimlerle anlatabilmeleri,
• Gündelik konular hakkında basit bilgi alışverişi yapabilmeleri,
• Gündelik işleri yaparken iletişim kurabilmeleri,
• Anlık ihtiyaçlarını ve duygularını dile getirebilmeleri,
• Geçmişlerini basit ifadeler kullanarak tanımlayabilmeleri,
• Çevrelerini betimleyebilmeleri,
• Yapılan bir davete uygun karşılık verebilmeleri,
• Gelecekteki planlarından bahsedebilmeleri,
• Yol tariflerini anlamaları ve yol tarifi edebilmeleri, hedeflenmektedir.
Strateji, yöntem ve tekniklerA1: Dersler, öğrencilerin aktif ve düzenli katılımıyla okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin mümkün oldukça beraber kullanıldığı ve geliştiği iletişime dayalı bir sistemde işlenecektir. Gerektiğinde ekstra metaryeller dersi veren öğretim elemanı tarafından sağlanacaktır. Multimedya ve internet kaynaklı metaryeller de kullanılabilecektir.

A2: Dersler öğrencilerin aktif katılımlarının sağlanacağı dört dil becerisinin mümkün olduğunca birlikte kullanıldığı iletişime dayalı bir sistemle sürdürülecektir. Kullanılacak olan yöntemler yer, zaman, kursiyerlerin hazır bulunuşluğu ve farklı durumlara göre değişebilir. Öğretim elemanı dil öğretimindeki amacı gerçekleştirecek en uygun yöntemi seçer. Dersler, konu başlıklarına göre ünitelendirilmiş olan Channel Your English(pre-intermediate) adlı kitap kullanılarak, yürütülecektir. Dersin haftalık hedeflerine ulaşmada belirlenen ünite, ana kitap ve yardımcı kitap kullanılarak işlenecektir. Internet kaynaklarının, online tekniklerin, gerektiğinde katılımcıların cep telefonlarının da ders içi ve dışı etkinliklerde aktif bir şekilde kullanılması planlanmaktadır.
Ödev / Ek çalışmaA2: Her hafta ders sonu yardımcı kitap veya diğer kaynaklar kullanılarak verilecek ödevlerin düzenli yapılması dersin verimi açısından kursiyerlerden beklenmektedir. Öğrencilere gerekli ek kaynaklar dersi veren öğretim elemanı tarafından sağlanacaktır.
Ölçme - değerlendirmeA1: Kursa başlamadan önce okuma - yazma - dinleme - konuşma becerilerini ölçen kısa bir öndeğerlendirme sınavı yapılacaktır. Kursun sonunda A1 seviyesini geçmek için yine okuma - yazma - dinleme - konuşma becerilerini ölçen bir sınav yapılacaktır.

A2: Kurs dönemi başında öğrencilerin seviyelerinin belirlenmesi amacıyla dört dil becerisini kapsayan ön değerlendirme sınavı, kurs sonunda ise 100 puan üzerinden bir değerlendirme sınavı yapılır.
Diğer NotlarÖzel gereksinimi olan kursiyerlerimizin fiziksel koşulların, kurs materyallerinin ve eğitim durumlarının bu gereksinime göre tasarlanabilmesi için başvuru esnasında yazılı olarak gereksinimlerini paylaşmaları önemle rica olunur.

Diğer Kurslarımız: