Uzaktan Eğitim Başladı

Yüksekokulumuz, Eğitim Fakültesi işbirliği ile uzaktan çevrimiçi eğitime başladı. Geçen ay düzenlenen toplantılarda temelleri atılan çevrimiçi derslerin ilki geçen hafta Çevrimiçi Speaking Kursu olarak gerçekleşti. Okutman Eric Peters’ın moderatörlüğünde 8 hafta boyunca Cuma günleri akşam 19:00 – 20:30 arasında yapılacak olan derslere kursiyerler mobil ya da masaüstü cihazlarından hem sesli hem de görüntülü olarak diledikleri yerden katılabiliyorlar.

İlgili Haberler:
25 Aralık 2017
egeburada.ege.edu.tr
Ege Üniversitesi’nde Uzaktan Eğitim Sistemi ile Yabancı Dil Kursları Açılıyor

Ege Üniversitesinde Eğitim Fakültesi Uzaktan Eğitimle Yabancı Diller Yüksekokulu işbirliğinde Yabancı Dil Kursları verilmesi planlanıyor Kurslarla ilgili düzenlenen hazırlık toplantısına Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof.Dr.Hülya Yılmaz ve Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr.Faruk Yücel ve akademisyenler katıldı.

Moderatörlüğünü Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Fırat Sarsar’ın yaptığı toplantıda, Ege Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Yrd.Doç.Dr. Cihat Okan Arıkan ve Uzaktan Eğitim personeli Orkun Mersinoğulları, sistemin işleyişi hakkında bilgi verdi.

Uzaktan eğitimde atılım dönemini başlattıklarını ifade eden Yrd.Doç.Dr. Fırat Sarsar, “Uzaktan Eğitimin Ege Üniversitesinde ivmelenmesi uzun zamandır bekleniyordu. Rektörümüz Prof.Dr.Necdet Budak’ın, uzaktan eğitim konusunda Eğitim Fakültesi’ni yetkilendirmesinin akabinde Fakülte Dekan Vekilimiz Prof.Dr.Hülya Yılmaz’ın öncülüğünde Uzaktan Eğitim Merkezi açılması ile ilgili yönetmeliği en kısa sürede hazırladık. Yönetmelik Ege Üniversitesi Senatosu tarafından onaylandı. Şuan Yüksek Öğretim Kurumu’ndan Uzaktan Eğitim Merkezi’nin kurulması ile ilgili karar bekleniyor. Doktorasını uzaktan eğitim sistemi ile ilgili yapan biri olarak Dekan hocamızın liderliğinde bize katılan uzaktan eğitimden sorumlu personelle bu alanda atılım dönemini başlattık. Bu atılımın ilk meyvesi ise Yabancı Diller Yüksekokulu ile işbirliği içerisinde uzaktan eğitim imkânlarıyla açılacak olan Yabancı Dil Kursları olacaktır. Bugün burada hocalarımıza bu sistemin nasıl işlediğini anlatmaya çalışacağız.” diye konuştu.

Toplantıda, Yrd.Doç.Dr. Cihat Okan Arıkan ve Yrd.Doç.Dr. Fırat Sarsar, Uzaktan Eğitim sürecinde kullanılacak bilgisayar programının kullanımını örnekler üzerinden anlattı. Uzaktan Eğitim personeli Orkun Mersinoğulları da öğrencilere video üzerinden ders anlatılmasını sağlayan programları katılımcılara tanıttı.