EGE ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Diller Yüksekokulu

Speaking Club

Speaking Club nedir?
Konuşma Kulübü, Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından hazırlık öğrencileri için oluşturulmuş bir etkinlik kulübüdür. Bu ders dışı etkinliğindeki amaç, öğrencilerin ana dili İngilizce olan yabancı okutmanlarla İngilizce konuşarak pratik yapma imkanı sağlamalarıdır.

Speaking Club’a kimler katılabilir?
Konuşma Kulübü’ne İngilizce’sini konuşarak geliştirmek isteyen tüm hazırlık öğrencileri katılabilir.

Speaking Club’da ne yapılıyor?
Konuşma Kulübü’nde etkinlik için bir konu belirlenir. Kulübe katılan öğrenciler de, yabancı okutmanlarla bu konu çerçevesinde İngilizce konuşma imkanı bulur.

Speaking Club etkinliği nerede yapılıyor?
Etkinlik, ilan edilen gün ve saatlerde Yabancı Diller Yüksekokulu ana binasında yapılmaktadır.

Speaking Club’a nasıl katılabilirim?
Speaking Club’a katılım başvurusu internet üzerinden doldurulan form aracılığıyla alınmaktadır. Başvuru bağlantıları aşağıdadır ve her etkinlik için kayıtlar etkinlikten 4 gün önce açılır. Dilerseniz facebook.com/egeyabancidiller sayfamızı takip ederek etkinlik kaydı açıldığında bildirim alabilirsiniz. Bir etkinliğe en fazla 20 kişi katılabileceğinden, ilk başvuran 20 kişiden sonra, o gün için artık başvuru kabul edilmeyecektir. Katılım formunu dolduran öğrenciler, her dersten önce güncellenecek kesin listeden isimlerini takip edip, seçtikleri gün ve saatte etkinliği yapılacağı sınıfa/salona gelebilirler. Kayıt yaptırıp etkinliğe katılmayan öğrenciler takip eden etkinliğe katılamazlar.

İkinci öğretim hazırlık öğrencileri hangi saatte etkinliğe katılabilir?
İkinci öğretim hazırlık öğrencileri sabah ya da öğlen grubu etkinliklerinden dilediklerine katılabilirler.

4 gün içinde gerçekleşecek Tüm Kulüp Tarihleri ve Başvuru Formları aşağıdadır (Tüm etkinlikleri görebileceğiniz takvim için buraya tıklayınız.)