canlı destek

7 EYLÜL 2022 YENİ KAYITLI ÖĞRENCİLERİN HAZIRLIK MUAFİYET / SEVİYE TESPİT SINAVI SONUÇLARI

Sınav Sonuçları

 

Almanca hazırlık muafiyet/sts sınav sonuçları için buraya tıklayınız.

 

İngilizce hazırlık muafiyet/sts sınav sonucunuzu öğrenci numaranızı girerek sorgulamak için buraya tıklayınız. Öğrenci numaranızı bilmiyorsanız ya da hatırlamıyorsanız buraya tıklayarak sorgulayabilirsiniz.

 

Sınav Sonuçları ile ilgili önemli hatırlatmalar

Zorunlu hazırlık bölümleri öğrencilerinden 70 ve üzeri alan öğrenciler hazırlıktan muaf olur ve bölümlerine başlar. Bu öğrenciler bundan sonraki adımları bağlı oldukları fakülte/yüksekokul internet sitesinden ve http://oidb.ege.edu.tr/ adresinden takip etmelidirler. 70′in altında not alan öğrenciler ise hazırlık okuyacaktır. Hazırlık okuyacak öğrenciler eğitime 26 Eylül 2022 tarihinde başlayacaktır. Bu öğrenciler kayıt yenileme vs. duyuruları için http://oidb.ege.edu.tr/ adresini, hazırlık eğitimi ile ilgili duyurular için http://ydy.ege.edu.tr/ adresini takip etmelidirler.

 

İsteğe bağlı hazırlık bölümü öğrencisi olup hazırlık eğitimine kontenjan dahilinde kabul edilerek bu sınava giren öğrencilerin notları seviye tespiti için kullanılacaktır. Bu öğrencilerin notları burada tamamen bilgilendirme amaçlı yayınlanmıştır. Bu öğrenciler 70 ve üzeri not almış olsalar dahi istekleri üzerine hazırlık okuyacaklardır. Hazırlık eğitimi isteğe bağlı olan bölümler listesi için buraya tıklayarak indireceğiniz dosyanın 3. sayfasına bakınız.

 

Hazırlık sınıfı ile ilgili duyuruları kaçırmamak adına aşağıdaki bağlantılara tıklayarak resmi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Instagram

Twitter

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ