Make font size smaller Make font size default Make font size larger

EGE ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Diller Yüksekokulu

Speaking Club

Speaking Club nedir?
Konuşma Kulübü, Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından hazırlık öğrencileri için oluşturulmuş bir etkinlik kulübüdür. Bu ders dışı etkinliğindeki amaç, öğrencilerin ana dili İngilizce olan yabancı öğretim görevlileriyle İngilizce konuşarak pratik yapma imkanı sağlamalarıdır.

Speaking Club’a kimler katılabilir?
Konuşma Kulübüne İngilizcesini konuşarak geliştirmek isteyen tüm hazırlık öğrencileri katılabilir.

Speaking Club’da ne yapılıyor?
Konuşma Kulübünde etkinlik için bir konu belirlenir. Kulübe katılan öğrenciler de, yabancı öğretim görevlileriyle bu konu çerçevesinde İngilizce konuşma imkanı bulur.

Speaking Club etkinliği nerede yapılıyor?
Etkinlik, ilan edilen gün ve saatlerde online olarak yapılmaktadır.

Speaking Club’a nasıl katılabilirim?
Speaking Club’a katılım başvurusu internet üzerinden doldurulan form aracılığıyla alınmaktadır. Başvuru bağlantıları aşağıdadır ve her etkinlik için kayıtlar etkinlikten 4 gün önce açılır. Dilerseniz buraya tıklayarak sosyal medya hesaplarımızı ya da ydy.ege.edu.tr adresindeki duyuruları takip ederek etkinlik kaydı açıldığında haberdar olabilirsiniz. Bir etkinliğe en fazla 20 kişi katılabileceğinden, ilk başvuran 20 kişiden sonra, o gün için artık başvuru kabul edilmeyecektir. Katılım formunu dolduran öğrenciler, her dersten önce güncellenecek kesin listeden isimlerini takip edip, seçtikleri gün ve saatte etkinliğin yapılacağı sınıfa/salona gelebilirler. Kayıt yaptırıp etkinliğe katılmayan öğrenciler takip eden etkinliğe katılamazlar.

İkinci öğretim hazırlık öğrencileri hangi saatte etkinliğe katılabilir?
İkinci öğretim hazırlık öğrencileri sabah ya da öğlen grubu etkinliklerinden dilediklerine katılabilirler.

4 gün içinde gerçekleşecek tüm kulüp tarihleri ve başvuru formları aşağıdadır.