canlı destek

YABANCI DİL I - II MUAFİYET SINAVI SONUÇLARI

Lütfen dikkat! Bu duyuru Hazırlık öğrencileri için değildir. Fakülte ve yüksekokullarda Yabancı Dil I ve Yabancı Dil II dersini alacak öğrenciler içindir.

 

Sınav Sonuçları

Sınav sonuçları için buraya tıklayınız.

 

Sınav Tarihi, Saati ve Yeri

Yabancı Dil I-II muafiyet sınavı 12 Ekim 2022 Çarşamba günü yüz yüze yapılacaktır. Bu sınava bu derse ilk defa kayıt olan ve yabdil muafiyet sınavına daha önce hiç girmeyen öğrenciler girebilir. Bu dersi daha önce alan öğrenciler ya da bu sınava daha önce girmiş öğrenciler bu sınava giremezler. Girseler bile sınavları geçersiz sayılacaktır. 

Öğrencilerin sınava gelirken yanlarında resimli Ege Üniversitesi Öğrenci Kimliği bulundurmaları gerekmektedir. Henüz Ege Üniversitesi kimliği olmayan öğrenciler, bölümlerinden ya da e-devletten aldıkları öğrenci belgesiyle beraber sınava girebilirler. Öğrenci belgesi ile sınava girecek öğrenciler yanlarında ayrıca TC Kimlik Kartlarını da bulundurmalıdırlar. Bu koşulları sağlamayan öğrenciler kesinlikle sınava alınmayacaktır.

Sınav yerleri bölümlere göre belirlenmiştir. Lütfen aşağıda sınav yerleri bağlantısına tıklayarak ulaşacağınız sayfada önce ilk kolonda bölümünüzü bulunuz. Daha sonra satırı sağa doğru takip ederek sınav yerinizi, sınav tarihinizi, sınav saatinizi ve sınav sürenizi görebilirsiniz. Bazı bölümlere aynı binada birden fazla sınıfa sınav yeri verilmiştir. Bu öğrenciler bu sınıflardan doluluk durumuna göre diledikleri sınıfta sınava girebilirler. Örneğin Edebiyat Fakültesi / Coğrafya bölümü öğrencileri için sınav yeri hem Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölümü B110 nolu sınıf hem de yine aynı binada B206 nolu sınıf görünmektedir. Coğrafya bölümü öğrencileri B110 nolu sınıfın dolu olması durumunda B206 nolu sınıfa geçebilirler.

Sınav yerleri için tıklayınız. (Güncelleme olma ihtimaline karşı sınav yerlerine sınavdan önce tekrar bakınız.)

Sınav kurallarını içeren ve aşağıda bağlantısı verilen sınav yönergesini sınava girmeden önce mutlaka okuyunuz.

 

Sınav Yönergesi

Web sitemizde yayınlanmış olması sebebiyle bu yönergenin sınava girecek tüm ilgili öğrenciler tarafından okunmuş olduğu kabul edilir.

Yönerge hükümlerine uyulmaması durumunda sorumluluk öğrencilere aittir. Bu nedenle, aşağıda bağlantısı verilen yönergeyi dikkatlice okuyunuz.

Sınav yönergesi için buraya tıklayınız.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ