canlı destek

YABANCI DİL I DERSİ VİZE SINAVI TARİHİ, YERİ ve YÖNERGESİ

Lütfen dikkat! Bu duyuru Hazırlık öğrencileri için değildir. Fakülte ve yüksekokullarda Yabancı Dil 1 dersini alan öğrenciler içindir.

 

Sınav Tarihi, Saati ve Yeri

Yabancı Dil I dersi vize sınavı 23 Kasım 2022 Çarşamba günü yüz yüze yapılacaktır. Bu sınava bu dersi alan öğrenciler girebilir.

 

Öğrencilerin sınava gelirken yanlarında resimli Ege Üniversitesi Öğrenci Kimliği bulundurmaları gerekmektedir. Henüz Ege Üniversitesi kimliği olmayan öğrenciler, bölümlerinden ya da e-devletten aldıkları öğrenci belgesiyle beraber sınava girebilirler. Öğrenci belgesi ile sınava girecek öğrenciler yanlarında ayrıca TC Kimlik Kartlarını da bulundurmalıdırlar. Bu koşulları sağlamayan öğrenciler kesinlikle sınava alınmayacaktır.

 

Lütfen aşağıda sınav saati ve yerleri bağlantısına tıklayarak ulaşacağınız sayfada önce ilk kolonda bölümünüzü bulunuz. Daha sonra satırı sağa doğru takip ederek sınav yerinizi, sınav tarihinizi, sınav saatinizi ve sınav sürenizi görebilirsiniz.

 

Bazı bölümlere aynı binada birden fazla sınıfa sınav yeri verilmiştir. Bu öğrenciler bu sınıflardan doluluk durumuna göre diledikleri sınıfta sınava girebilirler. Örneğin İletişim Fakültesi / Gazetecilik bölümü öğrencileri için sınav yeri EGE MESLEK YÜKSEKOKULU F BLOK F23, F24 ve F25 nolu sınıflar verilmiştir. Gazetecilik bölümü öğrencileri F23 nolu sınıfın dolu olması durumunda F24 nolu sınıfa geçebilirler. F24 nolu sınıfın da dolu olması durumunda ise F25 nolu sınıfa geçebilirler. Ancak bu öğrenciler belirtilen sınıf ya da sınıflardan farklı yerde sınava giremezler. Oturma düzenini sınavdan önce sağlayabilmek adına öğrencilerin sınavdan en az 10 dakika önce sınav yerlerinde yerlerini almaları son derece önemlidir.

Sınav saati ve sınav yerleri için buraya tıklayınız. (Güncelleme olma ihtimaline karşı sınav yerlerine ve saatine sınavdan önce tekrar bakınız.)

 

Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu / Eczane Hizmetleri (Uzaktan Öğretim), Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu / Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon (Uzaktan Öğretim) bölümleri ile Tıp Fakültesi, Aliağa Meslek Yüksekokulu, Bayındır Meslek Yüksekokulu, Bergama Meslek Yüksekokulu, Çeşme Turizm Fakültesi, Ödemiş Sağlık Bilimleri Fakültesi, Ödemiş Meslek Yüksekokulu, Tire Kutsan Meslek Yüksekokulu ve Urla Denizcilik Meslek Yüksekokulu öğrencileri sınav yeri ve tarihi bilgilerini kendi bölümlerinin öğrenci işlerinden öğrenebilirler.

 

Sınav kurallarını içeren ve aşağıda bağlantısı verilen sınav yönergesini sınava girmeden önce mutlaka okuyunuz.

 

Sınav Yönergesi

Web sitemizde yayınlanmış olması sebebiyle bu yönergenin sınava girecek tüm ilgili öğrenciler tarafından okunmuş olduğu kabul edilir.

Yönerge hükümlerine uyulmaması durumunda sorumluluk öğrencilere aittir. Bu nedenle, aşağıda bağlantısı verilen yönergeyi dikkatlice okuyunuz.

Sınav yönergesi için buraya tıklayınız.

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ