Make font size smaller Make font size default Make font size larger

EGE ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Diller Yüksekokulu

Reading Club

Reading Club nedir?
Okuma Kulübü, Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından hazırlık öğrencileri için oluşturulmuş bir etkinlik kulübüdür. Bu kulübün amacı öğrencilerin okuma ve düşünme becerilerini geliştirmek, kelime dağarcıklarına katkıda bulunmak, okudukları metinler üzerinden genel kültürlerini ve bakış açılarını geliştirmek, genel olarak öğrenmeye, özel olarak da İngilizce öğrenmeye ve okumaya karşı pozitif duygular geliştirmelerini sağlamaktır.

Reading Club’a kimler katılabilir?
Okuma Kulübüne İngilizcesini ve okuma becerilerini geliştirmek isteyen tüm hazırlık öğrencileri katılabilir.

Reading Club’da ne yapılıyor?
Okuma Kulübünde her etkinlik için bir veya birden fazla metin seçilir. Kulübe katılan öğrenciler de, öğretim görevlileriyle birlikte bu metin çerçevesinde çeşitli aktiviteler yaparlar.

Reading Club etkinliği nerede yapılıyor?
Etkinlik, ilan edilen gün ve saatlerde Yabancı Diller Yüksekokulunda yapılmaktadır.

Reading Club’a nasıl katılabilirim?
Reading Club’a katılım başvurusu internet üzerinden doldurulan form aracılığıyla alınmaktadır. Başvuru bağlantıları aşağıdadır ve her etkinlik için kayıtlar etkinlikten 4 gün önce açılır. Dilerseniz buraya tıklayarak sosyal medya hesaplarımızı ya da ydy.ege.edu.tr adresindeki duyuruları takip ederek etkinlik kaydı açıldığında haberdar olabilirsiniz. Bir etkinliğe en fazla 20 kişi katılabileceğinden, ilk başvuran 20 kişiden sonra, o gün için artık başvuru kabul edilmeyecektir. Katılım formunu dolduran öğrenciler, her dersten önce güncellenecek kesin listeden isimlerini takip edip, seçtikleri gün ve saatte etkinliğin yapılacağı sınıfa/salona gelebilirler. Kayıt yaptırıp etkinliğe katılmayan öğrenciler takip eden etkinliğe katılamazlar.

İkinci öğretim hazırlık öğrencileri hangi saatte etkinliğe katılabilir?
İkinci öğretim hazırlık öğrencileri sabah ya da öğlen grubu etkinliklerinden dilediklerine katılabilirler.

4 gün içinde gerçekleşecek tüm kulüp tarihleri ve başvuru formları aşağıdadır.