Make font size smaller Make font size default Make font size larger

EGE ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Diller Yüksekokulu

Writing Club

Writing Club nedir?
Yazma Kulübü, Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından hazırlık öğrencileri için oluşturulmuş bir etkinlik kulübüdür. Bu kulübün amacı öğrencilerin yazma becerilerini, düşünme becerilerini geliştirmek, öğrencileri yazma etkinliğine ısındırmak, yazmak isteyen ama bu konuda zorluk çeken öğrencilerin “kalemini açmak”, öğrencilerin yaratıcı taraflarını ortaya çıkarmak, genel olarak öğrenmeye, özel olarak da İngilizce öğrenmeye ve yazmaya karşı pozitif duygular geliştirmesini sağlamaktır.

Writing Club’a kimler katılabilir?
Yazma Kulübüne İngilizcesini ve yazma becerilerini geliştirmek isteyen tüm hazırlık öğrencileri katılabilir.

Writing Club’da ne yapılıyor?
Yazma Kulübünde her etkinlik için bir ya da birden fazla aktivite planlanır. Kulübe katılan öğrenciler de, öğretim görevlileriyle bu aktivite/aktiviteler çerçevesinde bir takım metinler yazarlar. Bu aktiviteler daha çok, ders programlarında yer almayan “yaratıcı yazım”, “serbest yazım” alanlarını kapsayacak şekilde düzenlenir.

Writing Club etkinliği nerede yapılıyor?
Etkinlik, ilan edilen gün ve saatlerde Yabancı Diller Yüksekokulunda yapılmaktadır.

Writing Club’a nasıl katılabilirim?
Writing Club’a katılım başvurusu internet üzerinden doldurulan form aracılığıyla alınmaktadır. Başvuru bağlantıları aşağıdadır ve her etkinlik için kayıtlar etkinlikten 4 gün önce açılır. Dilerseniz buraya tıklayarak sosyal medya hesaplarımızı ya da ydy.ege.edu.tr adresindeki duyuruları takip ederek etkinlik kaydı açıldığında haberdar olabilirsiniz. Bir etkinliğe en fazla 20 kişi katılabileceğinden, ilk başvuran 20 kişiden sonra, o gün için artık başvuru kabul edilmeyecektir. Katılım formunu dolduran öğrenciler, her dersten önce güncellenecek kesin listeden isimlerini takip edip, seçtikleri gün ve saatte etkinliği yapılacağı sınıfa/salona gelebilirler. Kayıt yaptırıp etkinliğe katılmayan öğrenciler takip eden etkinliğe katılamazlar.

İkinci öğretim hazırlık öğrencileri hangi saatte etkinliğe katılabilir?
İkinci öğretim hazırlık öğrencileri sabah ya da öğlen grubu etkinliklerinden dilediklerine katılabilirler.

4 gün içinde gerçekleşecek tüm kulüp tarihleri ve başvuru formları aşağıdadır.